Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

847 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pedulla: “Edhe Inter per Carboneron. Mendohet ne nje bashkepunim me…”

Pedulla: “Edhe Inter per Carboneron. Mendohet ne nje bashkepunim me…”
Ardi Deda

Gazetari Alfredo Pedullà nga faqja e tij ne web zbulon interesimin e Interit per mesfushorin e River Plate, Carbonero, i cili eshte i ndjekur edhe nga Roma dhe Juventus: “Eshte edhe Inter per Carlos Carbonero, mesfushori i datelindjes 1990 i River Plate. E gjitha kjo ndersa Roma po bisedon me agjentet dhe ndermjetesit per ta parkuar me pas tek Cesena, por nuk kemi akoma akord per shifrat. Por Inter prej kohesh eshte duke ndjekur Carboneron, nje profil qe ne te kaluaren eshte ndjekur dhe vleresuar nga Juventus. Eshte nje strategji e qarte: te behet operacioni ne sinergji me Chievon, nje klub qe ka raporte te shkelqyera per lojtarin dhe qe e ndjek prej me shume se nje viti. Nje operacion per tu mbyllur me huazim te fiksuar ne 300 apo 400 mije euro, me nje blerje perfundimtare 6-7 milione euro me Interin qe do ta pranonte detyrimin per ta blere. Pikerisht per kete motiv Chievo po kerkon te liroje nje vend per nje ekstrakomunitar, eshte nje situate e nxehte qe klubi veronez shpreson ta zhbllokoje shpejt. Pra, jo vetem Roma dhe Cesena. Ne oret e fundt kemi dhe nderhyrjen e Interit ne bashkepunim me Chievon: Carbonero eshte joshes…”.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.