Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

820 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pedulla: “Florenzi ka tashme oferten e pare nga Interi: ja shifrat! Zikalterit te gatshem per…”

Pedulla: “Florenzi ka tashme oferten e pare nga Interi: ja shifrat! Zikalterit te gatshem per…”
Bujar Berishaj

Jo vetem Sime Vrsaljko.

Duket se ne listen e Piero Ausilios per te perforcuar krahun e djathte te Interit eshte edhe nje emer tjeter.

Ai i Alessandro Florenzit. Sot ne zyrat e Interit ne fakt ka pasur nje takim me agjentin e tij Alessandro Lucci, por ky i fundit ka thene se nuk eshte folur per Florenzin ose ndonje lojtar tjeter pervec Vecinos dhe rinovimit te uruguajanit.

Lojtari, sic ka deklaruar tashme drejtori sportiv i Romes, nuk ka gjetur akoma nje marreveshje per rinovimin e kontrates me klubin verdhekuq dhe duket se tashme ka pranuar oferten e pare nga Interi i ish-trajnerit te tij, Luciano Spalletti.

Nje oferte prej reth 4 milione euro ne vit, kunder 3 milioneve te cilat ia ofron Roma. Gjithashtu sipas ekspertit te merkatos Alfredo Pedulla, Interi eshte i gatshem edhe qe te bej nje oferte per lojtarin e Romes.

15 milione euro per lojtarin qe eshte ne skadence kontrate ne qershorin e 2019.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.