Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 29, 2020

Scroll to top

Top

585 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pedulla frikeson Interin: “Juventusi e ka shume seriozisht per nje lojtar te Interit. Ata po tentojne…”

Pedulla frikeson Interin: “Juventusi e ka shume seriozisht per nje lojtar te Interit. Ata po tentojne…”
Inter Club Staff

Mbetet ende shume e paqarte e ardhmja e Andrea Pinamontit. Genoa veren e kaluar e ka blere nga Interi me huazim me detyrim blerje per 18 milione euro.

Por ne mes eshte edhe nje gentleman agreement qe i jep mundesi Interit ta bleje menjehere mbrapsht per 20 milione euro.

Gjithesesi, frika per Interin eshte rritur ndjeshem sipas Pedulla, sepse Juventus eshte futur ne mes ne ditet e fundit.

Ata jane shume te interesuar, dhe mendohet se jane shume afer blerjes se talentit zikalter per rreth 15-16 milione euro plus nje lojtar.

Alfredo Pedulla eshte i sigurt per kete dhe tregon se ai qe po e drejton kete tratative eshte agjenti i lojtarit, Mino Raiola.

Pedulla tregon se plani i Juventusit eshte qe te blihet lojtari dhe te lihet edhe nje sezon tek Genoa ose te huazohet diku tjeter.

Per Pinamontin skuadrat qe do e donin ne huazim ne Serie A nuk mungojne aspak sepse ai konsiderohet nje talent i paster i futbollit italian.

Pikerisht per kete arsye Marotta eshte i shqetesuar dhe po ashtu edhe Ausilio. Drejtuesit zikalter po mundohen te parandalojne gjithcka duke diskutuar me Genoan.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.