Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

400 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pedulla: “Galliani eshte ne tratativa te avancuara me Interin per blerjen e nje lojtari te ri: ja detajet.”

Pedulla: “Galliani eshte ne tratativa te avancuara me Interin per blerjen e nje lojtari te ri: ja detajet.”
Inter Club Staff

Alfredo Pedulla, pervec se foli per merkaton hyrese diten e sotme, ai ka folur edhe per merkaton dalese tek zikalterit.

Beppe Marotta dhe Piero Ausilio, nderkohe qe duhet te merren me blerjet e skuadres se pare, duhet te mendojne edhe per shitjet.

Por ne plan te pare per ta, eshte edhe Primavera e Interit dhe lojtaret e rinj ne pronesi te Interit qe u duhet gjetur nje sistemim ne skuadra me te vogla.

Pikerisht per kete arsye, Adriano Galliani ka filluar nje tratative te mirefillte me klubin zikalter per nje lojtar te ri dhe te talentuar.

Behet fjale per Monzen, skuadren me te re te ngjitur ne Serie B dhe qe eshte ne pronesi te Silvio Berlusconit dhe Adriano Gallianit, dy miq te vjeter dhe ‘armiq’ ne te njejten kohe duke qene se kane qene tek Milani.

Pedulla vazhdon: “Monza ka Lamanna, portier i mire per Serie B, por eshte ne tratativa te avancuara per Michele Di Gregorio, portier i lindur ne 1997.”

“Ky portier eshte ne pronesi te Interit dhe aktualisht luan me Pordenonen, por e ardhmja parashikon kalimin e tij tek Monza, si titullar.”

“Me Monzen, Interi pritet te hapen nje rruge te re bashkepunimi de Di Gregorio do te jete thjesht lojtari i pare i nje liste te gjate huazimesh nga Primavera e Interit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.