Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,271 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pedulla: “Guarin po vonon sepse deshiron Juventusin. Inter kerkon jo me pak se…”

Pedulla: “Guarin po vonon sepse deshiron Juventusin. Inter kerkon jo me pak se…”
Bujar Berishaj

“Ndonjehere jetoni enderrat, enderra qe nuk mund te konkretizohen. Enderra e Fredy Guarin eshte qe te shkoj tek Juventus, deshiron te mbetet ne Itali, nga janari i kaluar (kur deshtoi shkembimi me Vucinic) ka nje ide fikse ne koke. Dhe per kete arsye vazhdon te humb kohe me ekipet tjera, Zenit ne koke, qe deshiron te thellohet me Interin. Ndoshta situata mund te ndryshoj ne disa dite, por, per momentin pozicioni i Guarin eshte i ndaluar. Pritje, shprese, enderr, koha do te tregoj nese ky eshte vetem nje iluzion i thjeshte. Inter kerkon jo me pak se 15 milione, situata mund te zhbllokohet, ne rast se hapet mundesia e shitjes se Vidal ne Manchester United. Dhe perkunder sigurise ne Angli, Juve tani per tani nuk ka oferta. Ne anen tjetjer vazhdon te refuzoj te gjitha ekipet. Pritje, shprese, enderra… Tani nuk ka edhe shume kohe, them se behet fjale per nje iluzion te thjesht.”

Keshtu shprehet Alfredo Pedulla mbi situaten e Guarin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags