Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,815 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pedulla: “Inter, zgjedhja ne mbrojtje eshte Murillo-Dragovic. Lavezzi po, optimizem edhe per…”

Pedulla: “Inter, zgjedhja ne mbrojtje eshte Murillo-Dragovic. Lavezzi po, optimizem edhe per…”
Bujar Berishaj

Alfredo Pedulla ben nje permbledhje per merkaton zikalter, mes te tashmes, dhe te ardhmes per nje afat te gjate:

“Inter mendon per te ardhmen, me vemendje te madhe. Kualifikimi ne Europa League sjell ardhjen e Felipes per kater muaj, ashtu sic kishte njofutar Piero Ausilio para ndeshjes me Celtic dhe sic eshte e qarte prej kohesh. Felipe, mbrojtesi qe duhej duke pare qe skuadra eshte ne gare per tre fronte. Per te ardhmen zgjedhja e pare mbetet Aleksander Dragovic i Dynamo Kyiv, nje objektiv i vjeter qe mund te kthehet ne mode me nje arsye te madhe nese ne repartin e mbrojtjes duhet te largohet ndonje lojtar i rendesishem. Ne strategjite e Inter eshte dyshja Murillo-Dragovic qe do te paraqiste maksimumin ne qarkullim.

Diskurset me Toulalan shkojne pare, natyrisht nuk duhet harruar qe Inter kthehet pas nje objektivi te vjeter: Lavezzi paraqet nje prioritet per Mancinin (ashtu si per Mazzarrin ne te kaluaren…), fakti qe do te jete 1 vit larg skadimit te kontrates me parisienet ben legjitim nje sulm te ri dhe vendimtar. Ne kushte te ndryshme ne krahasim me 20 milionet qe PSG kerkonte gjashte apo shtate muaj me pare. Perkunder konkurrences, Inter vazhdon te insistoj per Kenedy te Fluminense, i bindur te leviz para shoqerive tjera – si Manchester United – qe jane te vendosur pas brazilianit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.