Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,017 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pedulla – Optimizem total, Icardi do t’i thote po Interit: deri ne 2019, ja shifrat

Pedulla – Optimizem total, Icardi do t’i thote po Interit: deri ne 2019, ja shifrat
Bujar Berishaj

Jane dite te nxehta, absolutisht decisive per rinovimin e kontrates se Mauro Icardi. Dhe sipas ekspertit te merkatos, Alfredo Pedulla, jemi afer:

“Nuk ka firmosur akoma, por optimizmi eshte total. Mauro Icardi eshte gati per ti thene po Interit per nje rinovim deri ne 2019. Agjenti i tij Abian Morano aktualisht eshte ne ishujt Canarie, ku do te jete deri te shtunen, por ne oret e ardhshme do te programohet takimi qe, nese nuk ndodhin surpriza te paparashikuara, do te sjell tym te bardhe. Sot Icardi fiton pak me shume se nje milion, kurse pas rinovimit do te fitoj me shume se tre milione me bonuse, do te sistemohen edhe te drejtat e imazhit. Po shkohet drejt nje akordi total. Per kontraten ishte folur shume gjate merkatos se janarit, me interpretime te ndryshme. Inter ka pritur momentin e duhur per te kaluar nga teoria ne praktike. Tani jemi afer, duhet pritur edhe disa dite.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.