Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

503 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pedulla: “Ranocchia nuk shkembehet. Keshtu nje Inter kompetitiv…”

Pedulla: “Ranocchia nuk shkembehet. Keshtu nje Inter kompetitiv…”
Xhorxh Gellci

Nga studiot e SportItalia, eksperti i merkatos Alfredo Pedulla ka komentuar levizjet e merkatos te Interit: “Ranocchia veshtire se futet ne ndonje tratative me RuBentus, por kjo nuk do te thote se eshte i sigurt qendrimi i tij, sepse me nje oferte te pershtatshme mund te niset. Une personalisht mendoj se duke blere Nainggolan ne mesfushe dhe duke sistemuar te dy krahet, Interi kthehet ne nje skuader kompetitive”

Kohet e fundit ishte folur per nje shkembim mes Ranocchias dhe Marrone mes Interit dhe Juventusit, por sipas SportMediaset eshte e pamundur sepse RuBentus ka zgjedhur Angelo Ogbonna te Torinos. Gjithsesi, Interi e pelqen Marronen, sepse Mazzarri e ka vleresuar prej kohes kur ishte ne Napoli, dhe per te duhet te luftoje konkurrencen e Fiorentines.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.