Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,171 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pedulla, sa fjale te renda: “Me duket se dikush nuk e do Dybala tek Inter dhe po nxjer ca gjera qe…”

Pedulla, sa fjale te renda: “Me duket se dikush nuk e do Dybala tek Inter dhe po nxjer ca gjera qe…”
Inter Club Staff

Per Sport Italia, diten e djeshme ne mbremje Alfredo Pedulla ka thene vertete disa fjale te renda per disa gazetare dhe media.

Ai eshte ndalur te situata e Paulo Dybala, duke treguar ate qe po ndodh, por duke u ndalur edhe tek pista Inter.

“Une ne kete moment nuk mund te jap dot nje emer skuadre tjeter per Dybala. Ai po pret qe dicka te ndryshoje tek Inter.”

“Normalisht nuk do te prese ne pafundesi, tani eshte me pushime. Por ka nje pakt me Marotten qe edhe mund te prishet, por sot nuk ka ndodhur. Kjo eshte e verteta”.

“Por dicka e padegjuar me pare po ndodh. Duket sikur Dybala tek Inter ka kunder te gjithe forcen mediatike ne Itali”.

“Duket sikur dikujt nuk i pelqen qe kjo gje te ndodhe dhe cdo dite po shohim nje emer te ri per Dybala: nje dite Monza, nje dite Milan, nje dite Napoli”.

“Nuk mund te nxjerim nga nje emer skuadre te re cdo dite. E nuk mund te themi pastaj nuk e do asnje ne Itali.”

” Duket se dikush deshiron ta pershkruaje Dybala si nje lojtar qe nuk eshte zgjedhje e pare per askend. Pse? Gjithesesi, ne fund do e marrim vesh kush ka te drejte”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.