Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

518 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pedulla zbulon: “Dalbert, ja oferta me e fundit qe ka mberritur tek Interi per brazilianin: Me sa duket, Interi pritet ta pranoje.”

Pedulla zbulon: “Dalbert, ja oferta me e fundit qe ka mberritur tek Interi per brazilianin: Me sa duket, Interi pritet ta pranoje.”
Inter Club Staff

Ne ditet e kaluara drejtuesit e Fiorentines kane qene ne seline e Interit per te mbyllur aventuren e Dalbert ne Firenze.

Qe prej asaj dite, eshte rikthyer ne menyre perfundimtare edhe Cristiano Biraghi ne Firenze, lojtar qe ishte shkembyer me Dalbert per vetem nje sezon.

Tashme italiani i dale nga akademia e Interit nuk do te jete me ne dispozicion te Contes ndersa braziliani qe po rikthehet ne Milano, nuk pritet te qendroje.

Ne oret e fundit me sa duket per te ka ardhur nje oferte e rendesishme nga kampionati turk per Interin.

Skuadra qe interesohet per Henrique Dalbert, eshte ajo e Başakşehir qe po kalon nje moment shume te mire ne kampionatin vendas.

Sipas Alfredo Pedulla, oferta e Başakşehir eshte nje huazim me te drejte blerje dhe zikalterit jane te gatshem keshtu ta shesin ate me keto kushte.

Lojtari nderkohe po e vlereson propozimin dhe tuqit duan ti ofrojne nje kontrate me 1.5 milione euro ne sezon plus bonuse.

Priten te reja ne oret ne vazhdim, por dicka eshte e sigurt: e ardhmja e Dalbert ne sezonin e ri do te jete larg Milanos. Conte nuk beson te ai.

Burimi: Alfredo Pedulla.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.