Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

425 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pedulla zbulon: “Inter, Marotta ka marre nje dush te ftohte nga Conte: ka qene pikerisht ai qe ka bllokuar…”

Pedulla zbulon: “Inter, Marotta ka marre nje dush te ftohte nga Conte: ka qene pikerisht ai qe ka bllokuar…”
Inter Club Staff

Me sa duket, Alfredo Pedulla, eksperti i njohur i merkatos vazhdon qe te mbeshtese idene se ka qene Conte ai qe ka bllokuar levizjen e fundit te Marottes ne merkato.

Pedulla ka folur per merkaton e Interit ne Sport Italia Calciomercato perseri, dhe sipas tij, dje ka pasur nje tjeter zhvillim te rendesishem.

“Me sa duket ka pasur nje dush te ftohte per Beneventon dhe Marotten, te cilet po mendonin se u afruan shume me nje marreveshje.”

“Ai klub kishte nje marreveshje te mbyllur me Marotten dhe me agjentin per Andrea Pinamontin, por ka qene Cone qe ka bllokuar cdo gje.”

“Benevento kishte arritur nje marreveshje fillestare per nje huazim me te drejte blerje ne fund te sezonit. Edhe huazimi do te ishte me pagese.”

“Por e drejta e blerjes? Do te ishte diku tek 15/16 milione euro dhe Interi do te kishte edhe nje te drejte blerje ne te ardhmen per nje shifer te rendesishme dhe nje perqindje ne rast shitje.”

“Gjithesesi, gjithcka eshte bllokuar ne fund nga Conte, ashtu si kam lajmeruar edhe nje dite me pare.”

“Pse? Me specifikisht e di vetem ai, por duket se Conte ka thene se nese Pinamonti largohet, atehere duhet qe zevendesuesi i tij te jete siguruar, ndryshe nuk behet asgje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.