Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 11, 2020

Scroll to top

Top

745 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pedulla zbulon: “Inter, Marotta ka nje enderr per krahun e majte: menjehere pas Hakimi ai ka vendosur qe te bleje nje TOP PLAYER.”

Pedulla zbulon: “Inter, Marotta ka nje enderr per krahun e majte: menjehere pas Hakimi ai ka vendosur qe te bleje nje TOP PLAYER.”
Inter Club Staff

Sipas asaj qe tregon Alfredo Pdeulla gjate emisionit ‘Sport Italia Mercato’, Interi menjehere pas Hakimit, do te vazhdoje punen e saj te madhe ne merkato. 

I pari emer qe po punohet, eshte ai i Sandro Tonalit nga skuadra e Bresica per te cilin presidenti Cellino po ben jo pak rezistence.

Ai kerkon 50 milione euro, por zikalterit po shtyjne qe ta mbyllin per shume me pak transferimin e tij ne Milano.

Nderkohe, edhe Kumbulla mbetet nje objektiv konkret, por per te Interi ka frenuar pak ne ditet e fundit. Por sipas Pedulla, Marotta deshiron te sjelle ne Milano nje TOP PLAYER ne krahun e majte.

“Te gjithe e dine se Cristiano Biraghi do te rikthehet andej nga ka ardhur sezonin e ardhshem: pra tek Fiorentina.”

“Imagjinoni, Interi nuk mund te luaje me Hakimi ne krahun e djathte dhe me Biraghi ne krahun e majte. Stonon qe ne pamje te pare.”

“Prandaj Marotta po mendon per nje objektiv ne kete krah qe te jete ne lartesine e Hakimi. Ose te pakten, ti afrohet.”

“Per kete arsye, administratori i deleguar ka nje enderr per krahun e majte: Alaba nga Bayern Munich. Eshte nje objektiv i veshtire, por aspak i pamundur.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.