Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 25, 2021

Scroll to top

Top

413 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Per Dragovic flitet per shifrat e kontrates. Branca dhe Ausilio…

Per Dragovic flitet per shifrat e kontrates. Branca dhe Ausilio…
Xhorxh Gellci

Ne Zvicer e japin per te sigurt kalimin e Aleksandar Dragovic, mbrojtes austriak i vitit 1991, tek Inter. Sipas shtypit zviceran, qendermbrojtesi do te firmose nje kontrate prej 1,1 milion ne sezon, ndersa zikalterit do te derdhin ne kasat e Bazelit 8 milion euro.

“Pasioni” sportiv per Dragovic ka rrenje te vjetra. Piero Ausilio e ka ndjekur qendermbrojtesin ne dy sfidat kunder Chelsea dhe Tottenham. Ne rastin e fundit, per te pare lojtarin ishte edhe Marco Branca.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.