Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

77 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Per Guarin dhe Pereiran, me 31 mars Interi duhej te paguante akoma nente milion e gjysem euro Portos

Per Guarin dhe Pereiran, me 31 mars Interi duhej te paguante akoma nente milion e gjysem euro Portos
Andi Prifti

Skuadra e Portos ka prezantuar raportin per sa i perket tremujorit te trete te shoqerise portugeze, e cila mbaron me 31 mars. Nga te dhenat e marra, rezulton se shoqeria ne kete date, priste kestet e caktuara lidhur me shitjen e disa lojtareve, si Radamel Falcao, per te cilin duhej paguar ende edhe 16 milion nga 45 milionet qe kushtoi plotesisht, por edhe per Hulkun, braziliani i cili u shit tek Zenit, per te cilin duhej te paguheshin edhe 20 milion euro. Ne kete liste figuron edhe skuadra zikalter, qe ne fund te raportit ende kishte per te paguar edhe nje shume prej 9.5milion eurosh per blerjet e dy lojtareve Guarin dhe Pereira.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.