Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

876 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Per Interin pothuajse 300 minuta pa pesuar gol.

Per Interin pothuajse 300 minuta pa pesuar gol.
Ardis
  • On 13/09/2013, 23:06

Nderkohe qe afrohet edhe me shume sfida kunder Juventus, e programuar te shtunen 14 shtator ne oren 18:00 ne stadiumin “Giuseppe Meaza”, ja dhe disa te dhena te publikuara nga Inter.it ne bashkepunim me FotballData.

Inter: porta te mbyllura prej 294 minuta.
Goli i fundit i pesuar eshte e Muriel ne minuten e 66 ne ndeshjen Inter-Udinese 2-5 te 19 majit te shkuar ne kampionat, ne ndeshje zyrtare. Ne dy ndeshjet e para me ne krye Mazzarrin, porta zikalter eshte blinduar, me 3 fitoret rradhazi, 4-0 me Citadella-n (Coppa Italia), 2-0 fitore kunder Genoa-s (Serie A) dhe 3-0 fitore kunder Catania-s (Serie A).

Ne San Siro, Interi nuk ka shenuar vetem ne nje ndeshje nga 26 ndeshje zyrtare.
Interi nuk ka shenuar ne shtepi vetem nje here ne 26 ndeshjet zyrtare: Inter-Bologna 0-1 ne 10 Mars-in e kaluar, ne kampionat. Ne 25 ndeshjet e tjera zikaltrit kane shenuar ne total 51 gola.

Juventus: ne Serie A shenon gola prej 15 javesh.
Juventusi, midis sezonit te kaluar dhe ketij te riut, shenon ne kampionat prej 15 javesh, per nje total prej 26 golash. Ndeshja e fundit pa shenuar bardhezinjte eshte 16 shkurti i kaluar, 0-1 ne Rome kunder verdhekuqve.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.