Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 26, 2020

Scroll to top

Top

417 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, per Lautaron ka filluar me te vertete te pelqehet nje emer tek Barcelona por nuk eshte Vidal

Inter, per Lautaron ka filluar me te vertete te pelqehet nje emer tek Barcelona por nuk eshte Vidal
Inter Club Staff

Barcelona po shtyn fort per Lautaro Martinez dhe kjo gje eshte tashme e qarte e askush nuk ka asnje dyshim.

Ish-lojtare te Barcelones, lojtare aktuale te saj, drejtues, tranjeri, mediat e varura prej tyre: te gjitha flasin per Lautaron. Nje strategji e qarte kjo.

Por klubi blaugran po tenton qe te ule kerkesen e Interit prej 111 milione euro duke ofruar sa me shume lojtare, nje propozim qe ka gjetur deri me tani kunder Marotten.

Nje nga lojtaret e propozuar eshte Nelson Semedo. Por ne kete moment, per lojtarin portugez, Antonio Conte eshte pergjigjur ne menyre te vendosur.

“Barcelona po ofron lojtaret e saj gjithandej per te fituar sa me shume prej tyre dhe te ule cmimin e lojtareve qe deshirojne.”

“Po pergjigja e Contes per Semedo? Ai nuk eshte nje zgjedhje e pare e Antonio Contes qe ka fjalen e fundit per pranimin e lojtareve ne kembim.”

“Gjithcka eshte bllokuar per Semedo tek Interi pikerisht prej vullnetit te Contes. Semedo do te ulte shume shifren cash qe do te paguante Barcelona tek Interi.”

“Ja pse emri i fundit qe pelqehet dhe ka dakordesine edhe te Cones eshte ai i Junior Firpo: ai ka kushte ekonomike me te favorshme dhe i intereson me shume Interit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.