Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

856 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Per momentin Mazzarri nuk ndryshon. Por pas ndaleses se kombetareve…

Per momentin Mazzarri nuk ndryshon. Por pas ndaleses se kombetareve…
Inter Club Staff

Sipas Gazzetta dello Sport, nuk do te kete te reja te rendesishme tek Interi te dielen ne San Siro kur te prese Romen. Ndeshjet e aferta me njera tjetren dhe fusha e keqe e Triestes, kane lene disa muskuj te lodhur tek zikalterit, por ne fund te gjithe, duke perfshire edhe Jonathan, pritet te jene ne dispozicion.

Idea e teknikut zikalter eshte ajo qe te insistoje tek formacioni qe i ka dhene Interit ne kete fillim sezoni me shume siguri. Me Romen pra do te jete keshtu nje 3-5-1-1 me Alvarez titullar pas Palacios.

Por shum shpejt mund te kete te reja: Pas ndaleses se kombetareve, Interi do te rikthehet ne fushe me Torinon me 20 tetor, dhe atje mund te shihen te reja. Mbi te gjitha Alvarez do i duhet te konkuroje per nje vend titullari me mesfushoret e tjere, Palacio do te rikthehet tek pozicioni qe dashuron si sulmues i dyte, dhe si pyke do te aktivizohet Icardi – i cili do te jete larg Interit per 10 dite sepse eshte grumbulluar per here te pare me Argjentinen – dhe Milito ne dispozicion per te zevendesuar Mauron e vogel. Princi do te kete dy jave kohe per tu rikthyer ne forme pas mungeses se gjate.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.