Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 28, 2020

Scroll to top

Top

1,610 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pereira dhe Kuzmanovic, ja si do te blihet Fernando…

Pereira dhe Kuzmanovic, ja si do te blihet Fernando…
Xhorxh Gellci

Tratativa qe mund te sjelle mesfushorin e Porto, Fernando, ne Milano eshte e veshtire dhe e komplikuar, por jo e parealizueshme. Kete thote Gazzetta dello Sport, qe e lidh me disa faktore ardhjen e brazilianit te natyralizuar portuges.

Pengesa kryesore ngelet kostoja e kartonit qe vertitet rreth 7-8 milion euro, nje shifer e paperballueshme ne kete moment nga Inter. Objektivi eshte te merret me huazim me te drejte blerjeje, por fakti qe ka kontraten ne skadence ne 2014 i komplikon gjerat. Lojtari eshte ne krye te listes te deshirave te Brances, i cili duhet te gjeje ndonje thesar per te bindur Porton. Dhe per kete arsye kthehen ne aktualitet shitjet e Pereira (deshiron Angline) dhe Kuzmanovic. Keta jane dy lojtaret qe synohet te shiten, pa harruar nje aspekt themelor: Pereira eshte blere 11 milion euro dhe do te jete shume e veshtire te nxirret perfitim; Kuzmanovic eshte blere 1,7 milion dhe vleresohet 4 ose maksimumi 5 milion euro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.