Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,503 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pereyra, Rolando dhe Medel: ja situata…

Pereyra, Rolando dhe Medel: ja situata…
Bujar Berishaj

Flitet per merkaton ne studio e Sky Sport 24 dhe manovrat ne hyrje qe perfshijne Inter.

E para, eshte rikthimi i Rolandos.per te cilin Vigorelli dhe Ausilio jane duke diskutuar ne keto ore. Porto, pasi qe nuk e ka marr ne pregaditje para-sezonale Rolandon, e kane vene lojtarin ne merkato dhe Inter dhe agjenti i lojtarit jane duke vlersuar se si te levizin per te gjetur nje akord definitiv.

Nje tjeter emer i nxehte eshte Gary Medel: “Fjalet e lidhur me kilienin nuk jane ende te mbyllura. Oferta e Inter, huazim me te drejte blerje te fiksuar ne 7 milione, nuk eshte e domosdoshme per Cardiff qe eshte nje klub shume i pasur, por zikaltrit mund te mbeshteten ne vullnetin e lojtarit me te cilin eshte gjetur tashme nje akord.”

Emri i fundit qe lidhet me Inter me insistim ne ditet e fundit eshte ai i Roberto Pereyra i Udinese per te cilin interesim ka shprehur edhe Juve. Gjithashtu, sipas Sky Sport bardhezinjte do te jene pak me te favorizuar per te arritur deri tek lojtari sepse mund ta marr lojtar duke e blere perfundimisht dhe duke perfshire shkembime teknike, si Spinazzola, kurse Inter mund te leviz vetem me huazim.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.