Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,640 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Perinetti: “Inter-Juve, dueli për Dybalan. Zamparini…”

Rinor Sopaj

I intervistuar nga mikrofonët e SkySport, ish-drejtori nga të shumtët e Palermos, Giorgio Perinetti, ka folur për Paulo Dybalan, ylli i klubit të Palermos dhe obiektivi i gjysmës së Evropës. “Disa e kritikuan Zamparinin kur e bleu argjentinasin për 12 milion, por tashmë askush nuk po e kritikon. Dybala është një lojtar i zoti, por mendoj që mund të rritet akoma më shumë. Merkato? E shoh Interin dhe Juventusin në krye të garës për ta blerë, në qoftë se nuk do të ndodhë ripërtërirja e kontratës: janë ata të cilët e kanë shprehur dëshirën për ta blerë argjentinasin. Janë edhe anglezët, por lojtari dëshiron të qëndrojë në Itali sepse dëshiron të kompletohet këtu si lojtar dhe kjo i favorizon formacionet italiane. Mirëpo besoj që Roma, jo vetëm për shkak të dinakërisë së Sabatinit, është aty afër për arsye të ndryshme”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.