Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 29, 2020

Scroll to top

Top

759 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Perisic: “A ndryshon Ivan tek Interi dhe me Kroacine? Po cfare pyetje eshte kjo? Nuk e di, por…”

Perisic: “A ndryshon Ivan tek Interi dhe me Kroacine? Po cfare pyetje eshte kjo? Nuk e di, por…”
Juxhin Nebiaj

Perpara konferences se Luciano Spallettit, eshte radha e Ivan Perisic e Kwadwo Asamoah per tju pergjigjur pyetjeve te gazetareve.

Ja fjalet e kroatit direkt nga salla e konferences ne Wembley:

“Kam kaluar nje eksperience te bukur duke luajtur ne Wembley me Kroacine, pavarsisht se ne fund humbem.”

“Mezi pres te futem ne fushe neser, jemi te gjithe gati dhe e dim rendesine e kesaj ndeshjeje”.

Ju duhet vetem nje pike, sa e rendesishme eshte?

“Kete e dime, por ne do luajme si gjithmone, per te fituar. Do futemi ne fushe per 3 pike”.

Ke luajtur ne shume shtete, perpara se ta perfundoje karrieren a do ju pelqente te luanit ne Angli?

“E kam thene shume here qe per mua eshte nje enderr te luaj ne Premier. Nuk e mohoj. Ne futboll gjithcka eshte e mundur, tani jam i perqendruar 100% vetem tek Inter ama dhe dua te jap gjithcka ketu”.

Eshte e rrezikshme te mendoni qe ju mjafton dhe barazimi?

“Do jete nje ndeshje e veshtire pasi kundershtari eshte i fort e ka ne perberje lojtar cilesor, nese mendojme per barazimin do humbasim. Duhet te luajm per fitore se ne keto muajt e fundit”.

Boterori po influencon ne paraqitjet e tua?

“Numrat thon keshtu por mua nuk me intereson, skuadra ka rendesi. Kam bere pak pushim, pak pergatitje, po punoj fort me skuadren”.

Pse Perisic ndryshon me Interin dhe me Kroacine?

“Po cfare pyetje eshte kjo? Cfare kuptimi ka? Ne degjojme trajnerin e japim gjithmone maksimumin, Ndonjehere ndryshon sistemi i lojes por ne bejm ate qe kerkon trajneri”.

Ndjen presion pas ndeshjes se mire te Keita, mund te vihet ne dyshim vendi i titullarit?

“Jo sepse une e di qe ai ka kualitet, kemi shume ndeshje e duhet te jemi te gjithe ne dispozicion te trajnerit”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.