Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

4,702 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Perisic, United ka arritur ne 52 milione. Dy rruge: lamtumire e menjehershme ose qendrim. Nderkohe…

Perisic, United ka arritur ne 52 milione. Dy rruge: lamtumire e menjehershme ose qendrim. Nderkohe…
Inter Club Staff

Manchester United eshte e gatshme qe te hidhet ne nje sulm te ri per Ivan Perisic, madje per te arritur deri ne nje oferte prej 52 milione eurosh”. 

Sic ishte bere me dije disa ore me pare, La Gazzetta dello Sport konfirmon se Red Devils kane formuluar nje oferte te re te majme per kroatin. Ne keto shifra, Interi pritet te jape ‘ok’ e saj: me 52 milione euro pritet qe te zgjidhen te gjithe problemet me Uefan.

“Perisic eshte blere ne veren e 2015 nga Wolfsburg per 17 milione euro. Per te eshte gati nje kontrate pesevjecare me rreth 7 milione euro ne sezon. E nga ato 52 milione euro, 52 do ishin plusvalence – nenvizon e perditshmja italiane -. Nje operacion shume i mire nga ana administrative, por nga ana sportive nuk mund te thuhet e njejta gje, sidomos perpara se te meren vesh blerjet e reja.”

Nderkohe mbetet fakti se Luciano Spalleti deshiron qe te mbaje Perisic dhe e konsideron ate nje element top e mbi te gjitha funksional per idene e tij te lojes. Duke arsyetuar ne kete menyre, po mendohet edhe alternativa qe te shiten 2-3 lojtare ndermjet Handanovic, Brozovic, Jovetic, Ranocchia dhe Murillo (per kete te fundit Villareal ofron 10 milione, Interi kerkon 20, por kujdes edhe nga Zenit i Mancinit) te cilet nese shiten, mund te zgjidhin problemet zikalter qe kane firmen e Uefas. Fundjava do te jete teper decizive sepse Spalleti dhe Interi do te bejne takimin e pare per te vene pikat mbi ‘i’. Ose do te vendoset qe te shitet menjehere, ose Ivan do te dale njehere e pergjithmone nga merkato e do te qendroje.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.