Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

500 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Perseri Ronaldo: “Kur ishta tek Interi nuk kemi luajtur vetem kunder skuadrave, por kunder nje sistemi mafioz…”

Perseri Ronaldo: “Kur ishta tek Interi nuk kemi luajtur vetem kunder skuadrave, por kunder nje sistemi mafioz…”
Inter Club Staff

Fenomeni rikthehet te flasi per periudhen perpara se te shperthente skandali i Calciopolit.

Dy jave me pas, Ronaldo rikthehet te flasi per Calciopolin.

Fenomenti i cili eshte i ftuar ne Melbourne per Real Madrid World Football Experience, ka perseritur te njejtat fjale qe tha perpara dy javesh.

Ai eshte rikthyer tek koha kur ka veshur bluzen e Interit, me skuadren zikalter qe sipas tij ka luftuar kunder nje sistemi te korruptuar dhe mafioz.

Ja fjalet e Fenomenit Ronaldo:

“Pas disa

“Dy jave me pare isha ne Milano dhe me kane bere pothuajse nje pyetje shume te ngjashme.”

“Ne ate kohe, kur une isha tek Interi, ne si skuader nuk kemi luftuar vetem kunder skuadrave te tjera, por kemi luajtur kunder nje sistemi shume te korruptuar. Nje sistemi mafioz.”

“Vetem disa kohe me vone shume persona u arrestuan.”

“Juventusi zbriti ne Serie C pikerisht per te paguar per gjerat qe kishte bere (ne realitet ra ne B, por Fenomeni eshte ngaterruar). Drejtesia u vu ne vend dhe emri i Interi nuk u perlye.”

“Futbolli eshte nje sport i paster dhe ne duket ta mbajme pikerisht keshtu, te paster.”

“Njerezit ne bote e shikojne futbollin per tu relaksuar, boll probleme kane ne jene e tyre.”

“Futbolli duhet ti sjell dicka te mire njerezve, jo ate qe Calciopoli solli ne Itali.”

Keshtu e mbyll Fenomeni intervisten e tij ne Australi ku duket se sa here i kujton vitet tek Interi ai kujton me neveri gjerat ekstra-futbollistike qe e ndaluan te fitonte kampionatin me zikalterit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.