Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 29, 2022

Scroll to top

Top

2,239 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pescara-Inter, formacionet e mundshme: Jepi Joao Mario, eshte momenti yt. Candreva – Perisic ne mbeshtetje te Icardi!

Pescara-Inter, formacionet e mundshme: Jepi Joao Mario, eshte momenti yt. Candreva – Perisic ne mbeshtetje te Icardi!
  • On 11/09/2016, 18:06

Pak perpara nje provimi delikat per Frank de Boer po behen pergatitjet e fundit rreth formacionit qe do hidhet ne fushe. Ndeshja kunder Pescara eshte nje prove shume e rendesishme, pasi tekniku hollandez kerkon tre piket e para ne itali. Per te arritur nje rezultat pozitiv De Boer do mbeshtetet menjehere tek Joao Mario, i cili do jete sebashku me Gary Medel ne qender te mesfushes. Ne sulm eshte konfirmuar Antonio Candreva, Ever Banega dhe Ivan Perisic pas shpines se Mauro Icardi. Gianluca Caprari do nis si titullar ndersa Rey Manaj do jete ne pankine.

Ja formacionet e mundshme:

PESCARA (4-3-2-1): Bizzarri; Zampano, Campagnaro, Gyomber, Biraghi; Memushaj, Aquilani, Cristante; Verre, Benali; Caprari. Trajner: Oddo.

INTER (4-2-3-1): Handanovic; D’Ambrosio, Miranda, Murillo, Santon; Joao Mario, Medel; Candreva, Banega, Perisic; Icardi. Trajner: De Boer.

Arbiter: Damato. Asistenti Posado – Lo Cicero.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.