Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

479 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pese shtyllat e Mazzarrit: San Siro, Handanovic, Puna, Cassano dhe Icardi

Pese shtyllat e Mazzarrit: San Siro, Handanovic, Puna, Cassano dhe Icardi
Xhorxh Gellci

Walter Mazzarri do te niset me kemben e mbare. Puna e tij do te jete e veshtire dh do te kerkoje te  bazohet tek sigurite e tij.

E PARA – San Siro. Mazzarri do te riktheje tek Interi faktorin fushe. Kete vit, zikalterist kane humbur 7 here ne shtepi. Napoli i tij, ne te kundert, e kishte San Paolon nje fortese dhe grumbullonte shume puke. Interi duhet te kthehet te mesoje faktorin fushe, per te rindezur publikun Interist.

E DYTA – Handanovic. Fraza “Hiqini duart nga Handanovic” ka vlere te dyfishte. Mazzarri e konsideron te arte dhe do ta mbroje me nje faze mbrojtese qe nuk i krijon probleme te teperta.

E TRETA: Puna. Pa impenjime ne Europe, Mazzarri do te beje punen gjate javes kycin nga ku do te rilinde Interi.

E KATERTA: Cassano. Raporti me Fantantonion daton qe nga kohet e Sampdorias. Barezi kete vit nuk ka bere shume keq dhe Mazzarrit i duhet nje me eksperiencen e tij. Por duhet ti behet e qarte Fantantonios qe nuk do jete titullar po rezerve luksi. Shume shanse per qendrimin e tij.

E PESTA: Icardi. Me Mazzarrin te gjithe sulmuesit qendrore kane patur sukses. Qe nga Lucarelli tek Livorno (29 gola) ne Amoruso tek Reggina (17), ne Rolando Bianchi (18), Pazzini (Samo, 11 gola nga janari ne qershor) deri tek Cavani, i cili kaloi nga 34 gola ne 3 sezona ne Palermo ne 78 ne 3 sezone ne Napoli. Icardi duhet te jete eksplozivi i nje arsenali qe do te forcohet edhe me shume. Kolektivi duhet ta ndihmoje, por ai nen kujdesin e kures Mazzarri do te shpertheje

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.