Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,625 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pilula nga ‘InterNight’. Ovacione per Candreva por eshte Zanetti ai qe ‘cmend’ tifozet. Suning…

Pilula nga ‘InterNight’. Ovacione per Candreva por eshte Zanetti ai qe ‘cmend’ tifozet. Suning…
Inter Club Staff

Ne naten e Inter Night, Interi i plote ka pershendetur nisjen e sezonit te ri me tifozet e saj besnik. 

Skuadra ka falenderuar tifozet qe kane bere abonimin ne san Siro kete vit: Ne Meazza dje ishin rreth 3000 veta, por ne total, ata qe kane bere abonimin per kete sezon rrumbullakosen tek 21 mije (per momentin, shifer qe pritet te rritet akoma pas fundit te merkatos).

Dje jane prezantuar edhe blerjet e reja Ansaldi, Banega dhe Candreva, ky i fundit me i duartrokituri nga te gjithe, ndersa per Icardin ka shpetuar edhe ndonje vershellime tek-tuk. Ka munguar Erkin, sinjal qe tregon se turku do te largohet dhe se fati i tij eshte vendosur.

Tifozet kane degjuar fjalet e Bolingbroke, fjalet e Javier Zanettit qe i ‘vodhi’ naten futbollisteve sepse ishte pikerisht kapiteni legjendar i Interit ai qe u duartrokit me shume nga cdo njeri tjeter prezent. Ne fund ka folur edhe De Boer, perpara se te xhirohej nje video qe do i dergohej Suning: grupi kinez, ne fakt, keto dite do te festoje 30 vjetorin e krijimit. Te gjithe kenduan “Forza Inter, forza Suning”, nje dhurate per mister Zhang.

Nderkohe ne Pinetina do te vije per vizite tranjeri i Italise Ventura. Neser ne Montecarlo per shortin e Europa Keague do te jete prezent Zanetti dhe Cfa Gardini.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.