Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

201 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pinamonti: “Chievo? Duam te fitojme dhe te shkojme ne Champions League”

Pinamonti: “Chievo? Duam te fitojme dhe te shkojme ne Champions League”
Bujar Berishaj

I pranishem se bashku me Andrea Ranocchia dhe Yann Karamoh, Andrea Pinamonti sulmuesi i ri zikalter ka folur gjithashtu per Inter TV per ndeshjen e ardhshme ne kampionat me Chievon.

“Sigurisht do te jete shume e veshtire te dielen. Secila skuader lufton per objektivat e vet, akoma me shume tani kur jemi afer fundit te kampionatit”.

“Chievo do te doj te bej pike qe te mbetet ne Serie A, por neve na duhet piket per te shkuar ne Champions League”, ka thene Pinamonti.

“Do te jete nje ndeshje ku duhet te luftojme shume, por jemi te sigurte qe do te fitojme dhe do t’i sjellim tre piket ne shtepi”, e ka mbyllur intervisten i riu zikalter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.