Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

714 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pinilla: “Interi eshte endrra ime qe i vogel…”

Pinilla: “Interi eshte endrra ime qe i vogel…”
Xhorxh Gellci

Mauricio Pinilla kthehet te flase per te ardhmen e tij dhe per Interin, klub qe ka qene tifoz qe femije. Ne mikrofonat e kanalit televiziv kilen Mega, sulmuesi i Cagliari ka deklaruar: “Kam nje kontrate me Cagliarin, dy vite te kaluara ne Sardenje dhe tani fillon i treti. Gjithcka mund te ndodhe, shikojme si do te zhvilllohet merkatoja. Por e verteta eshte se per te ndryshuar skuader duhet te ndodhe dicka me te vertete e rendesishme, sepse do te largohesha nga nje vend ku me te vertete gjendem shume mire. Ne futboll asgje nuk eshte e pamundur, gjithcka mund te ndodhe. Kam folur me skuadra te rendesishme por deri tani nuk ka patur asgje konkrete, prandaj per momentin jam i qete tek Cagliari.”

Pinilla flet edhe per Interin ne vecanti, dhe fjalet e tij jane shume te forta: “Inter? Eshte endrra ime qe femije. As ne Itali nuk e kam fshehur asnjehere, edhe pse mund ti “merzite” disa. Kam nje pasion te madh per ngjyrat zikalter edhe pa qene aty. Kam qene gjithmone shume tifoz me ate skuader, dhe te luaja aty do te ishte nje enderr.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.