Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,783 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pinzolo, mbaron stervitja e pare. Tifozet Ranocchias: “Mos u largo”

Pinzolo, mbaron stervitja e pare. Tifozet Ranocchias: “Mos u largo”
Xhorxh Gellci

Tifozet jane te shumte. Ne fushat e qendres sportive te Pinzolo ka nisur stervitja e pare e sezonit. Tifozet zikalter i kane pritur shume mire lojtaret, qe me pare kane pritur ardhjen e Mazzarrit: buzeqeshje dhe relax pare ‘tour de force’ te stervitjes te pare ne mal. Vecanerisht te buzeqeshur Kuzmanovic dhe Guarin qe jane ngacmuar me njeri tjetrin. Pastaj vjen momenti per te zbritur ne fushe. Pjesa e pare nxemje dhe ne nje moment te dyte parashikohet nje ndeshje ne familje: perqendrimi me i madh bie mbi mbrojtjen.

Vijne koret dhe duartrokitjet e para nga mbeshtetesit zikalter. Kore edhe per Militon qe stervitet me grupin, te pakten per pjesen e pare. Nga shkallet vjen nje “Sa eshte i forte Guarin” dhe pastaj nje kerkese per Ranocchian: “Andrea mos u largo.” Duartrokitjet e para edhe per Mazzarrin qe kthehet nga tifozet dhe falenderon: nje tjeter thirrje. Dikush i thote: “Ki kujdes. Ne e duam kete scudetto” dhe ai pergjigjet: “Po provojme“. Ndersa ne ndeshjen ne familje me duar Chivu behet portier dhe Castellazi shenon.

Vjen edhe momenti i ndeshjes ne familje me kembe: te bardhet kunder bluve dhe ushtrimi pasim-stop-pasim. Mauro Icardi shenon golin e pare zikalter!

ORA 18:18 – Pushimi i pare!

ORA 18:22 – Rinis vrapi. Ndersa portieret sterviten ne vecanti. Interi ka filluar te hedhe hapat e para drejt nje sezoni te ri zikalter.

ORA 18:42 – Rinis zgjatja muskulare. Mazzarri po i flet skuadres.

ORA 18:45 – Stervitja mbaron.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.