Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,790 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pinzolo, stervitja e pare e dites. Mazzarri, syte mbi Kovacic. Dhe thote…

Pinzolo, stervitja e pare e dites. Mazzarri, syte mbi Kovacic. Dhe thote…
Xhorxh Gellci

Eshte nje dite e re ne Pinzolo. Kete mengjes, zikalterit jane ne fushe per stervitjen e pare te dites. Lojtaret interiste kane zbritur ne fushe nen drejtimin e Walter Mazzarrit qe dje eshte prezantuar tek tifozet keshtu: “Scudetto? Do te provojme.” Do te provohet atehere, por duke punuar, punuar, punuar. Nuk ka fjale tjeter te dites. Dhe sot ne mengjes, indikata e pare ka qene kjo: “Sot do te shikojme distancen mes reparteve, dua nje skuader sulmuese.

Traineri ka ndaluar te flase me Mateo Kovacic gjate ushtrimeve me topin dhe i ka thene? “Je i djathte apo i majte?” Lojtari luan me kemben e djathte dhe keshilla ka qene: “Atehere bej gjithcka me te majten sot.” Tekniku po kujdeset ne vecanti per lojtarin me premtues zikalter.

Pastaj perseri skuadres: “Nese kur mbaron aksioni sulmues, dikush i kthen shpinen portes tone (nuk mbron), do te therras ne ndeshje, eh.

Edhe Longo, i sapo kthyer nga demtimi ne shpatull qe kishte pesuar tek Espanyol ne fundin e sezonit, dhe Milito i demtuar ne gju ne shkurt, po sterviten me grupin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.