Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,082 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pioli: “Ata jane mire, por do varet nga ne. Moduli e Gagliardini…”.

Pioli: “Ata jane mire, por do varet nga ne. Moduli e Gagliardini…”.
  • On 11/03/2017, 17:57

Stefano Pioli ka mbajtur konferencen e zakonshme ne Suning Training Center te Appiano Gentile. Ja fjalet e tij:

Kunder Atalantes eshte nje sfide teper e rendesishme.

“Eshte nje perballje e rendesishme, vlen 3 pike por ka  teper rendesi pasi eshte nje skuader qe ndodhet siper nesh ne klasifikim. Neser do kemi perball nje kundershtar i cili eshte shume mire fizikisht e mentalisht, fitoj me merite ne Napoli. Ne jemi pergatitur shume mire dhe ne do kerkojme te bejme me mire se ata”.

Kunder Cagliarit 4-2-3-1 tregoj se i shkon me shume kesaj skaudre?

“Mendoj se cdo ndeshje duhet interpretuar ne menyren e saj. Mentaliteti dhe idete vlejne me shume sesa moduli”.

Rezultati i neserm varet me shume nga Inter?

“Mendoj se kunder cdo kundershtari varet nga ne. Besoj ne kualitetin e lojtareve qe kam, mund te luajne ne nivel shume te lart. Luajm perpara tifozeve tane dhe duam te japim maksimumin, te fitojme”.

Si po punon Kondogbia?

“Objektivi im eshte ti bej te gjithe lojtaret te riten. Per cdo lojtar duhet te kerkojme aq sa ai ka limitet. Sidomos tek lojtaret e rinj, te cilet ne i kemi me shumice. Mendoj se Geoffrey po punon mire, po luan me vertikalizime. Kjo eshte e rendesishme per idene e lojes tone. Mund te kete akoma me shume vazhdimesi, pasi kualiteti nuk i mungon”.

Brozovic eshte gati per te luajtur nga fillimi?

“Kemi akoma dhe dy seanca stervitore, kam dyshime. Duhet te zgjedh 11 lojtaret me karakteristika me te pershtatshme per kete ndeshje, me karakteristikat e kualitetin qe ai ka, mund te ndryshoje ndeshjen”.

Ne cilin aspekt te Atalantes duhet te keni me shume kujdes? E konsideron surprizen e ketij kampionati?

“Sigurisht qe Atalanta eshte surpriza e vertet e ketij kampionati. Edhe Lazio po ben shume mire, por ka lojtar te nje niveli te lart. Atalanta ka punuar mire, Gasperini ka bere nje pune te madhe. Kemi shume respekt per kundershtarin, por nuk duhet te harrojme kualitetin dhe qellimin tone”.

Moratti deklaroj se nuk duhet prishur festa me emrat e Conte e Simeone te cilet fliten si pasardhesit tuaj…

“E falenderoj. Ne mendojme vetem per punen, kemi mbeshtetjen e klubit. E rendesishme eshte te punojme per te arritur me te miren”.

Krahet mund te jene celsi i kesaj ndeshje? Eshte i rendesishem rikthimi i Murillo?

“Rikthimi i Murillo eshte shume i rendesishem, te shoh se cfare do zgjedh. Te gjitha fazat jane te rendesishme, sidomos per menyren sesi ata hidhen ne fushe”.

Gagliardini, te ka dhen ndonje keshille?

“Kur kemi perball kundershtar te cilet ndonje lojtari yne i njeh, ne sigurisht qe i marim ne konsiderate. Kam folur me ate por edhe me Palacion i cili ka punuar me Gasperini, gjithsesi vlen metoda jone e punes”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.