Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,108 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pioli: “Banega eshte mire, luan me mire i avancuar. Bologna nuk duhet nenvleresuar. Joao Mario…”.

Pioli: “Banega eshte mire, luan me mire i avancuar. Bologna nuk duhet nenvleresuar. Joao Mario…”.
  • On 17/02/2017, 19:43

Stefano Pioli mbajti konferencen e zakonshme te shtypit, perpara ndeshjes kunder Bologna. Ja fjalet e tij:

I shqetesuar per rrezikun e kartonave te Medel e Miranda?
“Jo, jam i shqetesuar vetem per ndeshjen e ardhshme. Ndeshja kunder Bolognes duhet pergatitur sa me mire, do luajme me formacionin me te mire te mundshem per te fituar 3 pike”.

Si eshte Banega? Eshte nje alternative per tu vendosur perpara mbrojtjes?
“Po eshte stervitur mire, mund te luaj kunder Bolognes. Sipas meje ai mund te luaj me mire i avancuar pasi eshte me i rrezikshem”.

Eshte alternativa e Joao Mario?
“Eshte lojtar qe mund te sherbej shoket per te shenuar gola. Varet nga kundershtaret qe do kemi perballe”.

Mbrojtja me tre?

“Kemi gjetur stabilitet me disa skema te ndryshme”.

Bologna ka pesuar shume ne shtepi, mund te jete nje rrezik nenvleresimi?
“Eshte e vertete qe vijne pas dy humbjeve te renda, por do jete nje kundershtar i veshtire, e provuam ndeshjen e kupes. Po pergatitemi maksimalisht”.

Ndeshja e se vertetes do jete ajo kunder Romes?
“Te gjitha ndeshjet jane decizive, edhe stervitjet, punojme sebashku prej vetem 3 muajsh, duhet te permiresohemi dhe te japim maksimumin ne fushe”.

Cfare kujtimesh ke nga Bologna?
“Kujtime te bukura, por te dielen do jemi kundershtar. Duhet te mendoj vetem per fitoren”.

Nje hap fals shkaterronte gjithcka?
“Jam optimist, e di se cfare duhet te bejme, jemi gati. Cdo stop do jete i veshtire keshtu qe duhet te perpiqemi ti shmangim”.

Ju dhe Donadoni keni folur shpesh per arbitrat…
“Nuk flas shpesh, vetem njeher ne fund te ndeshjes dhe jo me. Duhet te mendojme vetem per te zhvilluar nje ndeshje te mire”.

FcIN – Banega eshte mire ne zoterimin e topit? Joao Mario ne cfare pozicioni mund te luaj?
“Nese e humbim topin duhet ta rikuperojme menjehere. Duhet te luajm nje loje te thjeshte. Joao Mario eshte lojtar i kompletuar, pozicioni i tij do varet nga ekuilibrat qe do shfaqen ne fushe”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.