Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

457 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pioli dergon mesazh per Interin: “Milani nuk do te jete ky i Sassuolos, ne derbi do te jete nje…”

Pioli dergon mesazh per Interin: “Milani nuk do te jete ky i Sassuolos, ne derbi do te jete nje…”
Inter Club Staff

Me sa duket Stefano Pioli pas ndeshjes se Milanit ndaj Sassuolos e ka kthyer te gjithe vemendjen e tij te derbi ndaj Interit.

Edhe pse Milan kishte mundesi qe te luante kete derbi me nje pike me shume se Inter, ata nuk kane fituar dot ndaj Sassuolos, dhe tashme do te rrezikojne te shkojne ne minus kater pike ne rast te nje humbje.

Per kete gje ka folur edhe Pioli: “Inter me pas? Me Origi dhe Rebic do te kemi me shume mundesi perpara”.

“Gjithesesi, De Ketelaere ne te kaluaren ka bere shume here edhe sulmuesin. Nuk ishte hera e pare qe ndodhte”.

“Ai ka luajtur me pare ne ate zone, i pelqen te luaje prane protes dhe eshte nje mundesi e mire per ne ta perdorim aty”.

“Derbi? Me siguri nuk do te jete ky Milan qe kemi pare sot, por nje Milan me i mbledhur dhe me i perqendruar”.

“Shpresoj qe per derbi ndaj Interit te rekuperoj edhe Origi, por edhe Rebic. Florenzi? Ai nuk do te jete ne derbi”.

“Ka pesuar nje demtim ne kemben e majte dhe duket goxha i rende. Nuk besoj se do ja dale per kete ndeshje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.