Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

5,986 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pioli deshiron te ndryshoje cdo gje: 4-4-1-1 ose 4-3-3 me Miranden ne mesfushe…

Pioli deshiron te ndryshoje cdo gje: 4-4-1-1 ose 4-3-3 me Miranden ne mesfushe…
Inter Club Staff

Pas kater testeve te para qe kane treguar nje ekuiliber te munguar dhe negativ, Stefano Pioli mund te zbrese pak poshte ne fushe 4-2-3-1 dhe ta beje nje 4-4-1-1.

Kete gje e tregon Gazzetta dello Sport qe shpjegon se formacioni aktual i Interit mund te pesoje nje metamorfoze mbrojtese: Perisic sulmues i dyte pas shpines se Icardit, Joao Mario mesfushor i majte, Candreva mesfushor i djathte me Brozovic, Kondogbia dhe Melo ne mesin e fushes. Jashte ne kete formacion do te mbetej Ever Banega, i cili nuk eshte pare shume ne forme. Ndersa ideja tjeter eshte ne mendjen e Piolit ne rast se Melo nuk permbush pritshmerite: ne ate pike tekniku italian po mendon te avancoje ne mesfushe Miranden, i cili do i linte vendin Murillos dhe Ranocchias ne qendren e mbrojtjes. Ndersa nej rruge e trete e shikon Interin me nje 3-5-2 ne fushe, edhe pse deri sa te rikthehet Medel njerezit ne mbrojtje numerohen me gishta.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.