Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,815 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pioli – Dje u arrit akordi me Ausilio: Kontrate deri ne 2018 me 1,3 milion euro ne sezon. Sondazh per AVB e Hiddink…

Pioli – Dje u arrit akordi me Ausilio: Kontrate deri ne 2018 me 1,3 milion euro ne sezon. Sondazh per AVB e Hiddink…
  • On 02/11/2016, 1:26

Stefano Pioli me shume mundesi do zere vendin e Frank de Boer. Prapaskena te reja dalin nga Corriere dello Sport, per teknikun qe po perpiqet te shkepus kontraten me Lazio. Dje Pioli u takua me Piero Ausilio. Kan folur gjate derisa kan gjetur akordin: Deri ne 2018, me nje klauzole shkarkimi si ajo e De Boer qe do varet nga rezultatet, por edhe bonuse, do arrij gati shifren e 1,3 milion euro ne sezon. Drejtori sportiv zikalter do i paraqes Suning kandidaturen e Pioli, pasi ka mar aprovimin nga drejtuesit ne Itali.

Trajneri i ri i skuadres zikalter do zyrtarizohet jo me larg se e marta e ardhshme. Ne oret e shkuara u be nje sondazh edhe per portugezin Andre Villas-Boas e Guus Hiddink. Fjala e fundit do i takoj Suning te cilet nuk e njohin Piolin, dhe nuk duan te rrezikojne perseri pasi per De Boer paguan 1,3 milion euro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.