Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

564 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pioli flet perseri per Interin: “Arbitrat i komentoni ju, jo une. Per mua Interi ne kete kampionat eshte…”

Pioli flet perseri per Interin: “Arbitrat i komentoni ju, jo une. Per mua Interi ne kete kampionat eshte…”
Inter Club Staff

Ne fund te ndeshjes kunder Romes, e fituar 2-1 nga Milani, Stefano Pioli ka dhene mendimin e tij per mikrofonat e DAZN.

Mourinho ka folur shume per episodet, por Milani ka treguar personalitet dhe eshte rikonfirmuar ne vendin e pare…

“Eshte e drejte qe te luajme me personalitet. Pastaj Roma, per kualitete, eshte shume e forte. Une jam shume i lumtur me ate qe ndodhi ne fushe.”

Po flasin shume per arbitrat…

“Arbitrat i komentoni ju, jo une. Une mendoj te stervis skuadren time, shoh gjerat qe jane per tu permiresuar.”

“Duam te bejme nje rezultat te mire ne Champions League edhe pse e dime qe Porto eshte nje skuader e forte shume.”

Duket sikur kete sezon jeni ndertuar per te fituar: e shihni veten me lart se klubet e tjera ne Serie A per ate qe ka ndodhur deri me tani?

“Nuk e di nese jemi superiore apo jo, ka skuadra shume te forta. Ne kemi nje derbi pas nje jave dhe per mua Inter mbetet favorite.”

“Kjo sepse kane fituar Scudetton dhe jane nje skuader shume e forte qe di shume mire si fitohet nje kampionat.”

“Napoli eshte i forte, Juventusin nuk e shoh jashte lojrave, mungojne ende tetedhjete e kater pike.”

Scudetto i fundit eshte festuar ne Olimpico…

“Po, por ka qene fundi i kampionatit. Tani jemi te ndeshja e njembedhjete. Keto ndeshje te japin besim, duhet te besojme te momenti pozitiv. Te perqendruar gjithmone.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.