Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

5,646 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pioli i shtangur nga shkarkimi: ka nje prapaskene. Vetem tre lojtare e kane pritur per ta pershendetur!

Pioli i shtangur nga shkarkimi: ka nje prapaskene. Vetem tre lojtare e kane pritur per ta pershendetur!
Inter Club Staff

Stefano Pioli ka mare nje shkarkim nga ana e Interit qe nuk e priste fare.

Telefonata per ti komunikuar kete vendim atij i ka ardhur gjate ndeshjes Juventus-Monaco, diten e marte, zbulon Corriere dello Sport: “Pioli e kishte kuptuar qe nuk do te qendronte sezonin e ardhshem, por menyra e largimit ka qene shume e hidhur per te – lexohet ne faqet e te perditshmes italiane -. Suning nderkohe, ka mare nje vendim per te ardhmen, duke i mohuar 3 javet e fundit teknikut italian me shpresen se skuadra do te ndryshoje faqe, sepse lojtaret dukeshin sikur nuk i pergjigjeshin me tranjerit ne fushe. Dje Pioli ka shkuar ne Pinetina sebashku me stafin e tij dhe djalin per te dorezuar makinat e klubit dhe per te terhequr sendet personale ne zyre. Ai shkoi ne Pinetina rreth mesdites, pas stervitjes se skuadres dhe te vetmit lojtare qe e priten rreth nje ore tranjerin e shkarkuar per ta pershendetur ishin Handanovic, Andreolli dhe Nagatomo.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags