Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

376 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pioli nuk ndalet: “Inter? Edhe ne vjet ishim Kampione te Dimrit, por ne e dime te gjithe se si…”

Pioli nuk ndalet: “Inter? Edhe ne vjet ishim Kampione te Dimrit, por ne e dime te gjithe se si…”
Inter Club Staff

Tekniku i Milanit, Stefano Pioli, ka folur per mikrofonat e Sky Sport pas suksesit te skuadres se tij ndaj Empolit diten e djeshme.

Ai normalisht nuk ka lene pa komentuar edhe fitoren e Interit dhe vendin e pare te zikalterve ashtu si shpesh ka ndodhur keto kohe.

“Ne kishim nevoje per klasifikimin tone dhe per te fituar besim qe te fitonim sot ndaj Empolit. Jam i lumtur qe e beme.”

“Ndeshje me peshe qe kishte shume vlere. Tani duhet te menaxhojme pushimet dhe do te stervitemi me date 27 dhe 28 me Zoom ku te gjithe duhet te jene prezent.”

piol

“Ndeshjet e fundit nuk kane qene nder me te mirat, sot donim nje rezultat te plote dhe e arritem kete gje me shume pune.”

“Po tregojme se jemi kompetitive, kemi rritur nivelin e pritshmerive keshtu qe eshte e drejte qe Milani duhet te kerkoje te fitoje gjithmone.”

“Jemi nje grup qe do te kerkoje te fitoje deri ne fund. Do te jete e veshtire, por ne do te tentojme gjithcka.”

Ne fund te fjales se tij, ai leshon nje fjale ne forme ngacmimi edhe per Interin: “Edhe neve sezonin e shkuar ishim ne vendin e pare, fituam titullin Kampione Dimri por te gjithe e dime se si perfundoi.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.