Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,615 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pioli, pikepyetje Banega: Cili do te jete roli i tij ne kete Inter? Brozo e sfidon per derbyn. Nese vjen Biglia…

Pioli, pikepyetje Banega: Cili do te jete roli i tij ne kete Inter? Brozo e sfidon per derbyn. Nese vjen Biglia…
Inter Club Staff

Ever Banega do te jete tilluar ne ndeshjen e sotme delikate te Argjentines kunder Kolumbise.

Perfaqesuesja e Messit nuk mund te deshtoje kurresesi ne kete ndeshje kaq te rendesishme duke pare klasifikimin dhe zikalteri do te jete ne fushe titullar si trekuartist ne formacionin 4-2-3-1 perpara Mascheranos dhe Biglia. Dyshimi nderkohe eshte per sa i perket Derbyt te Milanos te dielen e ardhshme. Kete gje e shpjegon Tuttosport: “Kur ka luajtur mire, Interi ka fituar – lexohet -. Problemi eshte se Banega ne ndeshjet te tjera nuk ka bindur. De Boer e ka provuar ne tre pozicione: si trekuartist qe e ka pozicionin e tij natyral ku ka shkelqyer tek Sevilla, si mesfushor qendror te majte dhe perpara mbrojtjes. Si edhe nje prove te vetme si regjist ne Inter-Palermo te perfunduar 1-1, te gjitha keto me rezultate jo te kenaqshme. Banega eshte pare pak brilant ne lojen e shpejte dhe pa peshe ne ate mbrojtese.

Me pal fjale, per Stefano Pioli – te pakten sipas asaj qe thote e perditshmja torineze – eshte nje pikepyetje ne kete moment argjentinasi. “Tekniku zikalter nuk e ka vendosur ende se si do te luaje kunder milanit, me 4-3-3 ose me 4-2-3-1, argjentinasi rrezikon te kete si konkurent direkt Marcelo Brozovic, i cili ne ndeshjet e fundit ka ngritur koke, duke fituar vendin e tij pas bemave te shtatorit dhe prishes se mardhenieve me De Boer. Duke konsideruar Joao Mario dhe Medel titullar, eshte  e qarte se ai qe rrezikon me shume eshte Banega dhe Brozovic, te cilet do te luajne nje fanelle si tek 4-3-3 qe shikon favorit kroatin si tek 4-2-3-1 qe varet me shume se si Pioli do doje te perballet ne kete ndeshje: nese do te kerkoje gjeometri, do te zgjedhe Banega, nese do te doje nje mesfushe me dinamike, do te fuse kroatin. Gjithcka ne pritje te janarit kur Interi mund te hidhet ne sulm per Biglia.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.