Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

365 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pioli si dhelpra me rrushin: “Me duket e pabesueshme se si flisni per Scudetton ju qe…”

Pioli si dhelpra me rrushin: “Me duket e pabesueshme se si flisni per Scudetton ju qe…”
Inter Club Staff

Vine te tjera deklarata te rendesishme te Stefano Piolit pas barazimit 2-2 ndaj Salernitanes vetem pak dite pasi kishte thene se eshte tek Milan per te realizuar endrra.

Kesaj radhe, perpara mikrofonave te DAZN, tranjeri i Milanit ka tentuar te dribloje pyetjet per Scudetto pas barazimit ndaj vendit te fundit.

“Situata perreth Milanit eshte shume e cuditshme. Asnje nga punonjesit e mediave nuk beson se ne mund ta fitojme Scudetton.”

“Por ne fund, ju me pyesni prape a mund ta fitojme neve Scudetton. Kete une e kam te veshtire ta kuptoj dhe me duket e pabesueshme.”

“Ne jemi pa dyshim shume te zhgenjyer nga kjo pike e marre sot dhe do te tentojme menjehere te bejme me mire nga ndeshja e radhes.”

“Por faza e dyte e Serie A eshte gjithmone shume e komplikuar per ne dhe duhet te benim nje tjeter ndeshje sot.”

“Nuk kemi qene nga ana mentale sot, kemi munguar. Por kemi munguar edhe nga ana kualitative ne momente te caktuara.”

“Kuota e Scudettos? Pa dyshim qe eshte shume e larte, ka shume per te shpjeguar dhe shume per te bere. Niveli eshte shume i larte per ta arritur.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.