Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

830 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pirlo: “Ja kush eshte derbi im i preferuar. Icardi apo Higuain? Per mendimin tim..”

Pirlo: “Ja kush eshte derbi im i preferuar. Icardi apo Higuain? Per mendimin tim..”
Ardis
  • On 15/10/2018, 19:32

Ish futbollisti i Interit dhe i Milanit ka folur per ndeshjen qe do te luhet te dielen e ardhshme ne mikrofonat Sky Sport.

Andrea Pirlo ka folur per Derby-n e Milano-s. Ja cfare ka thene per mikrofonat e Sky Sport, ish futbollisti zikalter dhe kuqezi:

Kush eshte dominues ne derby?
“Nuk e di nese ka nje dominues. Eshte nje gare e ekuilibruar, te dyka skuadrat vijne nga nje moment pozitiv dhe mendoj se do te jete nje ndeshje e bukur.

Icardi apo Higuain?
“Po flasim per dy lojtare shume te ndryshem, mendoj se Icardi eshte nje nga me te rrezikshmit ne bote ne zonen e rreptesise, ndersa Higuain eshte me i kompletuar, di si te luaje me skuadren. Por jane te dy sulmues te fuqishem”.

Spalletti apo Gattuso?
“Jam me shume trajneri kuqezi”.

Ndonje lojtar surprize ne derby?
“Besoj se te dyja skuadrat do te luajne me formacionet qe kane luajtur kohet e fundit, jane me te pershtatshme. Me pas nuk i dihet, ne ndeshje te tille mund te ndodhe gjithcka: Cutrone qe futet ne loje dhe shenon apo Lautaro Martinez”.

 

Derby me i bukur?
“Kam luajtur shume ndeshje derby, kam fituar disa, te tjera kam humbur, por derby me i bukur qe kam luajtur eshte derby ne Champions League, i cili perfundoi barazim dhe ne shkuam ne finale”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.