Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 11, 2022

Scroll to top

Top

789 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pistocchi demaskon mediat: “Flasin te gjithe per Conte-Eriksen, por pse askush nuk flet per Juventusin dhe…”

Pistocchi demaskon mediat: “Flasin te gjithe per Conte-Eriksen, por pse askush nuk flet per Juventusin dhe…”
Inter Club Staff

Gazetari i njohur italian, Maurizio Pistocchi njihet per daljet e tij te shpeshta ne publik per te mbrojtur kryesisht te drejten.

Ai konsiderohet si nje nga njerezit me anti-sistem ne Itali, duke qene se sa here ai shikon dicka qe nuk shkon, e thote ate publikisht.

Sot per shembull, ka qene dita ku ai ka dale hapur dhe ka sulmuar fuqishem median italiane qe duket se eshte e kapur totalisht nga drejtuesit e Juventusit.

Pak a shume, ne cdo skuader ka nga nje ceshtje, por vetem tek Juventusi nuk ndodh asgje dhe asgje prej gjeje nuk behet mediatike.

Per me shume, sipas tij, eshte nje skandal i vertete duke pare se Juventusi ka qene ne nje forme te tmerrshme ne SeriA deri me tani.

“Shtypi italian eshte hedhur ne nje sulm te pameshirshem ndaj Contes per shkak te mos aktivizimit te Eriksen.”

“Shtypi italian eshte hedhur ne sulm te pameshirshem ndaj skuadres se Atalantes per sherrin ndermjet Gasperini dhe Papu Gomez.”

“Por me thoni, si ka mundesi, qe lojtari me i mire i Serie A 2019-2020, nuk eshte me titullar tek Juventusi?”

“Dhe ju lutem me thoni, pse askush nuk flet per kete fakt qe po ndodh ne ‘Pirlolandia’, ashtu si kane qef ta quajne mediat Juventusin keto kohe”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.