Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

394 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pistocchi ngre gishtin mbi Marotten? “Ja cfare po thuhet ne Danimarke per Eriksen: me sa duket Interi ka paguar plot…”

Pistocchi ngre gishtin mbi Marotten? “Ja cfare po thuhet ne Danimarke per Eriksen: me sa duket Interi ka paguar plot…”
Inter Club Staff

Ka bere te diskutohet shume ne ditet e kaluara ceshtja e padise se agjentit te Eriksen ne drejtim te klubit te Interit.

Martinus Shoot, qe eshte agjenti i lojtarit danez te Interit, i eshte drejtuar Kolegjit te Arbitrazhit ne Itali per te marre disa komisione qe i takojne sipas kontrates qe ai ka nenshkruar ne janarin e shkuar.

Ai pretendon disa milione euro qe sipas tij Interi nuk i ka paguar akoma per sa i perket kalimit te lojtarit ne janarin e 2020 nga Tottenham tek Interi.

Per kete ka folur sot Maurizio Pistocchi, gazetari shume i njohur italian qe duket se ka vene gishtin mbi Marotten per sa i perket ketij operacioni ‘jo shume te mencur’ sipas tij.

“Komisionet qe Interi i ka ofruar prokuratorit te njohur Martinus Shoot per kalimin e Eriksen nga Tottenham te Interi jane me te vertete teper te larta.”

“Ai ka perfituar plot 7 milione euro e 566 mije euro, qe ne te vertete eshte plot 25% e kostos totale te kartonit te lojtarit.”

“Nga Danimarka thuhet kjo, dhe me sa duket “ne Danimarke ka dicka te kalbur, por jo vetem atje…”, la thene Shakespeare.”

“Mbase Interi do duhet ti kishte bere gjerat ndryshe, duke filluar nga drejtuesit e Interit qe nuk duhet te kishin rene dakort per keto lloj komisionesh.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.