Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

273 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Platini flet perpara Inter-Juventus: “Interi nuk ka qene kurre nje armike per mua: ata me kane…”

Platini flet perpara Inter-Juventus: “Interi nuk ka qene kurre nje armike per mua: ata me kane…”
Inter Club Staff

Ne prag te ndeshjes se madhe te se dieles ne San Siro ndermjet Interit te Contes dhe Juventusit te Pirlos, La Gazzetta dello Sport ka intervistuar nje simbol te Juventusit, Michel Platini.

Ne koherat e sfida me e madhe per ty nuk ka qene Inter-Juve apo jo?

“Nuk mund ta shihja dot Interin kurre si nje armike. Ka qene skuadra e pare Italiane qe me ka dashur. Prandaj i kam pare gjithmone me nje sy ndryshe.”

E famshmja “apres le gare”…

“Nje idiotesi… une e kam mohuar. Nuk ka qene ashtu. Thjeshte isha i demtuar dhe mendonin se nuk beja. Keshtu me mori Juventusi.”

“Interi ne ate kohe kishte nje qe me cmendte. Altobelli, shenonte shume, e duhet ta kaloja per te dale kryegolashenues. Spillo ishte me te vertete i zoti.”

Nje debutant si Pirlo dhe nje TOP si Conte.

“Me pelqen Conte. Ka bere gjera te medha. Ka grinte, gjithmone ne levizje. Si ai vetem Simeone dhe Gattuso.”

“Te tjeret jane me te thjeshte, si Pirlo, mbase e mbajne gjithcka brenda. Per ata te dy ka nje detyre te veshtire: te behet rezultat me force, kane skuadrat me te mira.”

Si mbaron ndeshja?

“1-0, me golin e CR7. Do te jete nje ndeshje e veshtire. Juventusi ka Ronaldon qe eshte fantastik, fenomenal, deciziv, kudo, me nje fizik dhe koke qe askush nuk e ka ne ate moshe.”

Dy probleme per Conten dhe per Pirlon: Eriksen dhe Dybala.

“E njoh pak Eriksen. Dybala me pelqen, shume. Ben pjese ne kategorine e Maradones, Sivori, Neymar, mund te kete me pak talent por te shohim.”

“Nuk eshte Ronaldo, as Messi, as nje regjist, por nje 10 qe luan si sulmues.”

Juve-Inter per kampionat? 

“Po, por kujdes nga Milani. Po ben gjithmone rezultate, eshte e para dhe nuk po ndalet. Kjo Serie A kete vit eshte e luftuar.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.