Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

488 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Plaza Deportiva – Valencia-Kondogbia, afer zyrtarizimi i blerjes. Interi fiton…

Plaza Deportiva – Valencia-Kondogbia, afer zyrtarizimi i blerjes. Interi fiton…
Bujar Berishaj

“Kur te arrijme objektivin Champions do te flas me Peter Lim dhe do te analizojme situaten. Nese duam te jemi te medhenje duhet te mendojme se si do te jemi ne 2018. Kjo eshte pjesa e komplikuar”.

Fjalet e teknikut te Valencias, Marcelino – evidencon Plaza Deportiva – tregojne qe ka akoma pune per t’u bere per Valencian e sezonit 2018/19.

Jane te ndryshme ceshtjet ekonomike qe klubi duhet te zgjidh, por ajo qe duket e sigurt eshte blerja e Geoffrey Kondogbia nga Interi per 25 milione euro te paguara ne kater rata.

Marreveshja, tashme afer zyrtarizimit, duhet te jete e definuar brenda 1 qershorit kur klubi spanjoll duhet t’i komunikoj Interit vullnetin per te shfrytezuar te drejten e te blerjes per mesfushorin francez.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.