Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

621 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Plusvalencat dhe lista UEFA, Ausilio e Gardini ne takim me Zhang: largohen Eder e Candreva?

Plusvalencat dhe lista UEFA, Ausilio e Gardini ne takim me Zhang: largohen Eder e Candreva?
Bujar Berishaj

Dje ne Milano ka pasur nje takim me protagonist edhe Steven Zhang, Piero Ausilio dhe Giovanni Gardini.

Eshte folur per plusvalencat qe duhen bere brenda 30 qershorit dhe per limitimet e listes se Champions pas vendimeve te UEFA sa i perket FPF.

“Dirigjenca e ka si objektiv qe te arrij plusvalencat fal te rinjeve te Primaveras, por sakrifikimi i ndonje lojtari nga ekipi i pare do te lehtesonte shume pune”, thote Gazzetta dello Sport.

Eder dhe Candreva per shembull pelqehen shume jashte Italise (ne Spanje, Angli dhe Kine) edhe pse shitjet e tyre nuk do te garantonin plusvalenca te medha. Ne anen tjeter per te rinjte e Primaveras radha e te interesuarve eshte e gjate.

Edhe pse akoma nuk eshte mbyllur asnje tratative ato jane nje hap larg mbylles. Radu e Valietti jane afer Genoas me te drejte ri-blerje per 12 milione euro. Edhe per Zaniolon jane te interesuara Sassuolo e Parma.

Ne anen tjeter tani Pinamonti ka si agjent Mino Raiolan dhe mund te transferohet lehte edhe jashte Italise, ndersa ne Serie A i pelqen Romes dhe Genoas. Nderkohe dje Interi ka takuar Pescaran per te folur rreth Marco Carraro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.