Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,462 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Po hyme ne ‘periudhen Icardi’. Ne kete periudhe ne karrieren e tij, ai ka bere gjithmone…

Po hyme ne ‘periudhen Icardi’. Ne kete periudhe ne karrieren e tij, ai ka bere gjithmone…
Inter Club Staff

Golat e Icardit kunder skuadrave nga Verona kane qene dy golat e pare te fazes se dyte te kampionatit. Ne te paren Maurito kishte shenuar ne 8 raste.

Sic tregohet nga Corriere dello Sport, kapiten ii Interit eshte i vendosur qe te vazhdoje tendencen e karrieres se tij ne te cilen gjithmone ka shenuar me shume gola ne fazen e dyte se sa ne fazen e pare. Ne vitin e pare ne Serie A (2012-13) me bluzen e Samp, ne fazen e pare shenoi 3 gola kurse ne te dyten 7 te tilla. Me Interin i njejti trend (2 ne te paren dhe 7 ne te dyten) e gjithashtu edhe ne sezonin e tij te dyte me zikalterit: 10 ne te paren, 12 ne te dyten. Nese do te vazhdoje keshtu, do te arrije te permiresohet ndjeshem edhe kete vit, sidomos nese afer tij do te kete Palacion qe duket se i nxjerr ne pah karakteristikat e tij.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags