Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

400 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Po, Inter dhe Milan do te kene stadiumin me te bukur ne bote: e them kete sepse…”

“Po, Inter dhe Milan do te kene stadiumin me te bukur ne bote: e them kete sepse…”
Inter Club Staff

Me sa duket, sipas Christopher Lee, i cili eshte edhe drejtori i pergjithshem i Populous Emea, ka dhene nje deklarate te rendesishme per stadiumin e ri te Milanos.

Ai ka vene ne dukje se si Inter dhe Milan pritet te kene keshtu stadiumin me te bukur ne bote duke filluar nga 2026.

“Katedralja (keshtu do te quhet stadiumi i ri) do te jete stadiumi me i bukur ne bote dhe ky do te jete stadiumi i Interit dhe Milanit.”

“Eshte nje stadium qe do i pelqeje edhe te vjeterve, por edhe gjeneratave te tifozeve te rinj ne Milano dhe jo vetem.”

“Katedralja nuk do te jete i ngjashem me asnje stadium ne bote. Do te ofroje per spektatoret e saj nje eksperience pa asnje precedent.”

“Do te jete nje impiant i sigurt dhe i ngrohte, nje impiant qe do te prese tifoze gjate ndeshjeve por edhe gjate javes.”

“Do te behet nje hapsire demokratike per te gjtihe, sepse ke qef apo jo futbollin, te gjithe do te kene deshire ta vizitojne ne cdo moment.”

“Inter dhe Milan kane zgjedhur projektin me te mire te mundshem. Eshte nje nga gjerat qe ne jemi me shume krenare”, ka perfunduar fjalen e tij keshtu Christopher Lee.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.