Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,499 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Po te isha une ne vend te Interit, nuk do e blija Cancelon…”

“Po te isha une ne vend te Interit, nuk do e blija Cancelon…”
Inter Club Staff

Fraza te jep nje shije te hidhur, sidomos kur shikon se kush e ka thene ate dhe sidomos kur behet fjale per mbrojtesin e krahut te djathte me te mire dhe me te kompletuar qe ekziston ne Serie A.

Eshte pikerisht, legjenda zikalter Beppe Bergomi i cili beson se Interi do te bente nje gabim nese do te blinte Joao Cancelo per 35 milione euro.

Cancelo eshte nje nga lojtaret qe ka shkelqyer me shume ne skuadren zikalter dhe qe prej momentit qe luajti per here te pare si titullar, ai nuk e humbi me kurre ate pozite, por Bergomi nuk eshte aspak dakort.

Ja cfare ka thene ai dje:

“Cancelo? Nuk do ta shfrytezoja opsionin per ta blere po te isha ne vend te Interit.”

“Ai eshte nje mbrojtes i djathte i mire, por ato para mund te shpenzohen me mire per lojtare te tjere ne pozicione te tjera.”

“Ai eshte krahasuar me Maicon, por ai kishte vrap, fizik, perfshirje dhe karakter, ishte nje kolos i vertete.”

“Cancelo eshte akoma i dobet ne duelet nje kundër nje, plus qe eshte shume i rrezikshëm me lojen e tij.”

“Nuk po them se nuk eshte nje lojtar i mire, por nuk do ta mbaja dhe nuk i kisha shpenzuar 35 milione euro per te.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.