Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

605 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Politano drejt Interit, agjenti: “Duam te mbyllim shpejt, lojtari do te ishte i lumtur”. Vizitat mjeksore…

Politano drejt Interit, agjenti: “Duam te mbyllim shpejt, lojtari do te ishte i lumtur”. Vizitat mjeksore…
Bujar Berishaj

Hap pas hapi Matteo Politano afrohet te Interi.

Jane ore shume te nxehta per transferimin e lojtarit te Sassuolos nen urdherat e Luciano Spallettit ne maxi-operacionin qe Piero Ausilio po negocion me klubin emilian.

Dhe pak me pare nje tjeter pjese e puzzle ka shkuar ne vendin e vet. Sic ben te ditur Sky, takimi ne zyrat e Interit mes dirigjences zikalterit dhe agjentit te lojtarit, Davide Lippi ka qene i suksesshem, me nje kontrate pese vjecare ne qender te diskutimeve.

Per kete gje ka folur pikerisht Lippi i cili ka treguar optimizem: “Po punojme, gjerat nuk jane mbyllur akoma. Te shpresojme. Lojtari do te ishte shume i lumtur por per momentin jemi ende duke folur. Shpresojme te mbyllim shpejt, ekziston vullneti per ta bere kete gje.

Ne keto ore Sassuolo po vlereson profile te ndryshme te cilat mund t’i marr nga Inter dhe ne mesin e tyre jane Gabriele Zappa, Jens Odgaard, Mattia Adorante dhe Davide Merola. Marreveshja po negociohet ne bazen e nje huazimi me te drejte blerje.

Nderkohe ne anen tjeter, portali fcinternews.it thote se tratativa duhet te mbyllet brenda dites se neserme.

fcinternews.it gjithashtu jep edhe nje detaj interesant sa i perket vizitave mjeksore duke thene se Interi tashme i ka prenotuar ato si per diten e neserme por edhe per pasneser duke pregaditur keshtu gjithcka per zbarkimin e Politano.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.